پلیمر سبز

مشاوره و ساخت دستگاههای بازیافت

پلیمر سبز

مشاوره و ساخت دستگاههای بازیافت

پلیمر سبز
طبقه بندی موضوعی

۴ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

کارخانه بازیافت

چهارشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۴، ۰۹:۵۳ ق.ظ

سلام دوستان


فیلم کارخانه بازیافت پلاستیک

خیلی از سوالاتی که شما دوستان در مورد بازیافت پلاستیک دارید در این فیلم جوابش را می گیرید .
این فیلم در واقع بخشی از دوره ای کارخانه بازیافت پلاستیک است که هفتمین دوره آن را برگزار می کنیم.
لطفا با دقت ببینید و اگر سوالی دارید مطرح کنید.
میزان سرمایه گزاری سوالی که زیاد مطرح می شود از 100 میلیون تا 1 میلیارد می توان سرمایه گزاری کرد.
آیا این کار اشباع شده است؟
طبق تجربه که همین 2 ماه پیش داشتیم , چون کار بازیافت در ایران اغلب به صورت سنتی انجام می گیرد در بسیاری از موارد با گذاشتن خط مکانیزه حتی در جایی که بازیافت در آن شهر بسیار رونق داشت موجب استقبال افراد فعال در بازیافت در آن شهر شد که محصولات کارگاه مکانیزه را خریداری کنند.
 
 
 
دریافت
عنوان: فیلم کارخانه بازیافت
حجم: 15.8 مگابایت
 
 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۴ ، ۰۹:۵۳
polymere sabz

ظروف گیاهی آری یاخیر؟

دوشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۴، ۱۲:۲۳ ب.ظ


این روزها به دلیل عزاداری ها استفاده از ظروف یکبار مصرف بیشتر شده است و حرف و حدیث های زیادی هم در این مورد وجود دارد و این که ظروف گیاهی را جایگزین آن کنیم به دلیل این که این مواد باعث تخریب محیط زیست می شوند و سرطان زا هستند...
سوالی که مطرح می شود این است که آیا واقعا ظروف یکبارمصرف گیاهی واقعا گیاهی هستند و یا ....
چند سال پیش زمانی که در جهاد دانشگاهی مدیر گروه پلیمر بودم روی این مواد تحقیق کردم نام درست این مواد گیاهی نیست بلکه زیست تخریب پذیره. یعنی موادی که می توانند توسط عوامل جوی و محیطی تخریب شوند.
جالب است همزمان با تحقیقات بنده دکترارومیه ای که آن زمان پژوهشگاه پلیمرمشغول بودند نیز آزمایشاتی را برای این موضوع تدوین کرده بودند و اعلام کردند که موادی که در حال حاضر در کشور تولید می گردند قابلیت تخریب توسط عوامل محیطی را ندارند و اصطلاحا گیاهی نیستند اتفاقا" دو سال پیش نیز آقای ساعت نیا مدیر مجله صنایع پلاستیک نیز آزمایش ساده ای در این زمینه انجام دادند و این ظروف را در خاک دفن کردند و مجددا" پس از گذشت مدت زمان مشخصی به آن ها رجوع کردند با کمال تعجب این مواد همچنان دست نخورده مانده بودند خود بخوان از این مجمل حدیث مفصل را.....
نکته دیگری که در مورد این مواد مثلا گیاهی وجود دارد این است که بازیافت آنها نیز دچار مشکل می گردد برای این که این مواد ساختار درستی ندارند...
در مورد سرطان زا نبودن این مواد هم اثبات نشده است .
بنابراین به نظر شما آیا لازم نیست ازهر کالایی که نام گیاهی را یدک می کشد مطمئن شد؟

ظروف یکبار مصرف

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آبان ۹۴ ، ۱۲:۲۳
polymere sabz

سلام عزادرای هاتون قبول.
این روزها علاوه بر شرکت در مراسم های عزاداری سید و سالار شهیدان .مشغول دوره مستربچ های پرمصرف و آماده سازی مقدمات شرکت در نمایشگاه اصفهان پلاست هستیم.

خلاصه همه تو شرکت مشغولند.


تغییراتی در این دوره بوجود آوردیم که زمان بر بود مثلا اضافه کردن خصوصیت پلاستیک ها و گریدهای پلیمری و غیره.آخه این قسمت را خیلی ها از ما سوال می کردند.

مثلا یکی از کارهای زمان بر دیگر, آماده کردن کاتالوگ های جدید دستگاهاست. اما چون یک دستگاه جدید با ظرفیت بالا ساختیم و اشکالاتش را برطرف کردیم تا در خط جدید نصب کنیم و تستش را بگیریم طول کشید بعد حالا فیلم برداری و صحبت با طراح که از چند وقت پیش آماده اش کرده بودیم.

حالا که همه چیز آماده شد . امروز وقتی بچه ها شماره طراح را گرفتند که باهاش صحبت کنم نشناختمش. کاشف به عمل اومد که سرما خورده آن هم چه سرماخوردنی ! آخه برادر من الان چه وقت سرماخوردنه .

 بازبینی در محصولات آموزشی دیگر مثلا بازیافت پت.

راستی ما ایرانی ها چرا این قدر دقیقه نودی هستیم یکی از تصمیماتی که در نوروز 94 گرفتم این بودم که امسال قبل از این که کارها به ضرورت برسد آن ها را به اتمام برسانیم. در خیلی از موارد هم به لطف خدا موفق بودم ولی باز یک کارهایی از مدیریت زمان خارج میشه.


واقعا وقتی کار به موقع انجام می شود چه لذتی دارد چند بار بازبینی می کنی اشکالاتش را برطرف می کن خلاصه عالی میشه عالی. امان از اون موقع که کارها به موقع انجام نشه. وای وای چقدر شب بیداری و زود بیداری صبح......استرس استرس.... باز هم تموم نمیشه.

polymere sabz

ebook

يكشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۴، ۰۴:۱۴ ب.ظ

5 راه حل برای مشکلات محصولات پلاستیک توسط مستربچ ها


سلام
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی, همانطور که قول داده بودیم Ebook بصورت PDFپی دی اف در مورد 5 راههکار برای مشکلات قطعات پلیمری آماده شد.اگر قطعات و گرانول های تولیدی شما دچار زردی ,ماتی رنگ ,تخریب ظاهر نامناسب و چسبندگی و غیره می گردد, خواندن این Ebook را به شما پیشنهاد می نماییم. 

این کتابچه را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دریافت نمایید


http://www.polymeresabz.com/5rahkare_masterbatch.pdf 


.اگر در این زمینه سوالی داشتید, میتوانید سوال خود را در قسمت نظرات مطرح کنید.۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آبان ۹۴ ، ۱۶:۱۴
polymere sabz